Pátek, 29 března, 2024

Víte, proč by vaše pleť vám poděkovala za jarní detoxikaci?

Pokud zrovna přemýšlíte o tom ,co by tak mohlo přispět ke zlepšení stavu pleti, máte tady jeden tip. Pravidelná detoxikace, resp. očištění prospěje nejen trávicímu systému, ale i dalším orgánům včetně pokožky.

Současný kosmetický svět se rozdělil na dva protipóly. Jeden „tábor“ specialistů se přiklání k názoru, že pojem „detoxikace“ je jen trikem a nástrojem marketingových manažerů, jak nalákat zákazníky a zvýšit prodeje. Jiní si myslí, že se nesmí přece zapomínat na zdravotní význam a efekt, který tento proces má na všechny orgány lidského těla, pokožky nevyjímaje .

Kde tedy leží pravda a jak se taková detoxikace pleti provádí? O tom se dozvíte z našeho článku.

Důležité je si pamatovat, že pokožka je největším orgánem lidského těla, takže pokud hovoříme o detoxikaci, nemá smysl uvažovat zvlášť o detoxikaci pokožky a zvlášť o detoxikaci střev – tyto procesy jsou zkrátka těsně propojeny.                 


Detoxikace – to je…

V medicínské literatuře naleznete následující popis.

Během detoxikace se z těla odstraňují různé toxiny. Nejčastěji se jedná o endotoxiny, vytvářené v těle při poruše funkčnosti jater, ledvin, střev nebo „chybách“ v metabolických procesech nebo exotoxiny, vznikající  po otravě jídlem, užívání drog a alkoholu.

Detoxikační proces prostřednictvím lymfy, epidermy (pokožky) a krve vede k řadě výhod souvisejících s omlazením a kvalitou pleti. Tento proces pomáhá nejen odstraňovat toxiny z mezibuněčných prostorů a kožních buněk samotných, ale také předcházet stagnaci tekutin v buňkách, které jinak způsobují vznik jemných vrásek, vyrážek a unavený vzhled pleti a podstatně zrychluje proces stárnutí.  

Detoxikace vede k regeneraci, omlazení pokožky a obnovuje její přirozený metabolismus. Pleť ve výsledku získá svou přirozenou barvu, stane se pružnější a na vyrážky, otoky a tmavé kruhy pod očima brzy zapomenete.


Detoxikace: kdy na to vyhradit čas?   

Tělo vždy dá jasně najevo, když s ním není něco v pořádku. Nejprve věnujte pozornost stavu pokožky. Všimnete-li si výrazných změn – kůže se stala velmi suchou nebo příliš mastnou, objevily se vyrážky a svědění, pleť vypadá unaveně – je nejvyšší čas poradit se s odborníkem.

Rovněž stojí za to, zkontrolovat vlastní zdravotní stav. Pravidelné bolesti hlavy, nespavost, snížená imunita, slabost, časté výkyvy nálady nebo nachlazení taktéž naznačují, že je potřeba zajít k praktickému lékaři.

Detoxikace: co to obnáší?

I když vám vaše tělo po detoxikaci určitě poděkuje – začnete se cítit a vypadat mnohem lépe – samotný proces je pro organismus určitým stresem, protože je přece spojen se změnou životního stylu a denních zvyků. Aby proces detoxikace byl opravdu účinný, tělo se na něj musí „soustředit“. Těžko toho však docílíte, pokud máte před sebou řadu podstatnějších úkolů.

Příklad – pokud zrovna prožíváte komplikovanější životní období (stěhování, změna práce, těhotenství, zkouškové období apod.), vyčkejte raději až se situace uklidní. Teprve potom můžete začít pomáhat svému tělu zbavit se toxinů.

Před uskutečněním očistného procesu, je dobré se poradit s odborníkem, který nejen doporučí konkrétní postup, ale také řekne, zda jsou detoxikační procedury dobře načasovány.

Detoxikaci lze provádět různými způsoby – nejlépe však fungují následující kombinace:

  • Vhodná dieta nebo úprava jídelníčku – Pestrá strava s velkým množstvím ovoce a zeleniny a dostatek vody zajišťuje správné fungování trávícího systému, což je základem pro to, abychom se cítili dobře. Dalším správným krokem je omezení nebo stoprocentní vyloučení alkoholu, „rychlých“ sacharidů, sladkostí, cukru, sladkých perlivých nápojů (Coca-Cola, Redbull apod.) a rozhodně také fast-food jídel.
  • Detoxikační SPA procedury – Masáže, zábaly, koupele, sauna – zkrátka vše, po čem se cítíte odpočatě.
  • Kosmetické procedury – Peelingy, čištění pleti, účelové pleťové masky. Nemusíte kvůli tomu hned do salonu. Moderní kosmetické prostředky při pravidelné aplikaci poskytnou viditelný efekt i v domácích podmínkách. Některé z nich jsou navíc multifunkční. Například pleťová maska EnteFace, která pokožku zároveň čistí, vyživuje i hydratuje. Čistící efekt zajišťuje křemičitá sloučenina Enterosgel – navazuje na sebe škodlivé látky a vytahuje z pórů toxiny a bakterie. Za výživu zodpovídá arganový olej, účinnou a dlouhodobou hydrataci pak poskytuje Panthenol. Stačí používat masku dvakrát do týdne a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Pozor si dávejte v případě peelingů! Mohou občas obsahovat agresivní látky nebo hrubší částečky, které pleti uškodí. Vsaďte raději na peelingové procedury pod dohledem odborníka v salonu. Na jaře se ovšem musí dát přednost šetrným peelingům.        
  • Pravidelná fyzická aktivita a sport – Pohyb napomáhá nejen udržovat tělo ve formě, ale také zajišťuje správný průběh metabolických procesů a zlepšuje náladu.

Máte-li nějaký další tip na to, jak zbavit tělo toxinů a škodlivin, sem s nim!

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -spot_img
- Komerční sdělení -spot_imgspot_img